Zamość – miasto pełne atrakcji

0
15
Rate this post

Zamość to piękne miasto położone na południowym-wschodzie Polski, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jest niewielkie, ale pełne zabytków i pamiątek historycznych, a także bardzo zadbane. Renesansowe i barokowe budowle, piękne krajobrazy oraz ciekawe okolice – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów wybierających się do „Padwy Północy”.

To jedno z niewielu miast, które zostało zaplanowane, dzięki czemu jest tak uporządkowane i ładne. Stworzył je na polecenie Jana Zamoyskiego włoski architekt i Zamość po dziś dzień ma formę, którą mu nadał. Co ważne: wiele zabytków zachowało się od tamtych czasów, dlatego to miejsce chętnie odwiedzane również przez zagranicznych turystów.

Z pewnością warto przejść się jego uliczkami i podziwiać zabytkowe kamienice usytuowane na rynku oraz w uliczkach do niego prowadzących. Najlepiej wybrać hotel w Zamościu niedaleko tego miejsca, by mieć piękny widok z okna. Kolejnym miejscem świetnym na spacery są malowniczy Park Miejski, który powstał w latach 20. XX wieku i został zaprojektowany przez Waleriana Kronenberga. Niezależnie czy za oknem świeci słońce, pada deszcz czy wieje wiatr warto go zobaczyć. Inną popularną trasą spacerową są znajdujące się nieopodal Wzgórza Roztacza.

Oczywiście nie możemy zapominać o zabytkach architektonicznych – ratuszu, arsenale, Pałacu Zamoyskich oraz licznych budynkach sakralnych (synagodze i zabytkowych kościołach).

Warto wybrać odpowiedni nocleg w Zamościu, żeby w pełni korzystać z oferty kulturalnej tego miasta, mieć dobry dostęp do muzeów czy filharmonii. Chwile wolne można poświęcić na odwiedzenie galerii sztuki, pójście na basen, na lodowisko czy przejechanie się dorożką.

Z pewnością ciekawą opcją dla osób, które cenią w życiu wygodę i luksus jest hotel spa, w którym wykonywane są różne zabiegi upiększające ciało oraz kojące nerwy. Wtedy atrakcji jest jeszcze więcej, a wypoczynek jeszcze bardziej efektywny.

Na pewno warto również poświęcić czas na spacery po mieście, zwłaszcza po malowniczym Parku Miejskim.