Oglejenie

0
18
Rate this post

Moc festiwali i wydarzeń kulturowych w Polsce!

Myśląc o tym, jak atrakcyjnym krajem jest Polska, na pewno przychodzi nam na myśl jej potencjał turystyczny. Wiele rodaków i coraz więcej obcokrajowców wybiera się na urlop właśnie do Polski.

Lecz myśląc o potencjale turystycznym naszego kraju, często skupiamy się jedynie na zabytkach i popularnych rejonach turystycznych. Zapominając zarazem, że Polska jest europejską stolicą kultury. Nasz kraj jest gospodarzem licznych festiwali muzycznych oraz filmowych. Woodstock, Open’er w Gdańsku, OFF Festival w Katowicach, to tylko niektóre z pośród wielkich imprez muzycznych których właśnie Polska jest gospodarzem. Jeśli chodzi o filmowe festiwale, to zdecydowanie należy się pochwalić festiwalem filmowym Nowe Horyzonty czy Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych.

Polska jest też filarem europejskiego jazzu, wraz z swoimi licznymi imprezami tematycznymi i przeglądami artystów. Lecz Polska to nie tylko jazz, fortepian i muzyka poważna. W każdym mieście w Polsce odnajdziemy drobne wydarzenia muzyczne organizowane przez niezrzeszonych artystów i muzyków zrodzonych z danego regionu.

Gdzie tylko by nie spojrzeć, w naszym pięknym kraju kwitnie sztuka. Przystępna i atrakcyjna da wszystkich muzyka występująca w pełnej gamie stylów i brzmień oraz wciągająca kinematografia dotykająca każdego tematu i zagadnienia. Dlatego uważam, że Polska jest krajem bogatym kulturowo, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.