Malowany Kraków

0
14
Rate this post

Kraków – malowniczy, tajemniczy i magiczny. Jedno z najstarszych miast polskich, leżące nad Wisłą, pamięta ponadtysiącletnią historię, władców państwa polskiego i piastowanie urzędu stolicy.

Kraków to mekka kultury, edukacji, nauki, sztuki i turystyki. Nie bez powodu w 2016 roku będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. 23 uczelnie w Krakowie zrzeszają setki tysięcy studentów, którzy swojego młodego ducha radości oddają miastu.

Zwiedzanie Krakowa zacznijmy od Zamku Królewskiego na Wawelu, kolejno odwiedźmy Sukiennice, Kościół Mariacki, Kazimierz i Kopiec Kościuszki. Muzea, teatry, biblioteki i kina stanowią pyszny kąsek dla odwiedzających. Magnetyzm Krakowa spowodował, że nakręcono w nim zdjęcia do kilkunastu filmów i seriali. Kraków to miasto pachnące poezją, sztuką i niewypowiedzianymi słowami na temat jego względów. Nocą szkli się od starych latarni, w dzień słońce opala jego stare mury.

Wąskie, małe, tajemnicze uliczki i zaułki stanowią główną cechę naszej dawnej stolicy. To miasto pachnie mieszaniną historii i współczesnego charakteru. Zwiedzanie Krakowa nigdy się nie kończy.

Więcej na temat Krakowa możesz dowiedzieć się rezerwując wycieczkę w Exciting Krakow firmie doskonale znającej to legendarne polskie miasto.