Kwatery w Jastrzębiej Górze

0
16
Rate this post

Kwatery w Jastrzębiej Górze – idealne miejsce na urlop

Polskie wybrzeże ma wiele pięknych miast – jedne bardziej zatłoczone, inne mniej, jedne z większą ilością zabytków, inne z mniejszą. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jednym z ciekawszych jednak – bo mniejszym (tylko 1000 mieszkańców!), pełnym zabytków i atrakcji przyrodniczych – jest z pewnością Jastrzębia Góra – położona w znanej gminie Władysławowo.

Kwatery w Jastrzębiej Górze warto rezerwować z kilku względów. Po pierwsze, jak wspomnieliśmy, jest tam mnóstwo zabytków, zwłaszcza z czasu dwudziestolecia międzywojennego (dość powiedzieć o ulicy Bałtyckiej i Słowackiego oraz o kaplicy pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli). Po drugie – zadowoleni z urlopu tam spędzonego będą pasjonaci ciekawostek przyrodniczych. Na szczególną uwagę zasługuje tzw. Lisi Jar, czyli prawie pół kilometrowy wąwóz, oraz białe noce żeglarskie, będące zjawiskiem schowania się słońca za horyzontem pod kątem maksimum dwunastu stopni.

Jastrzębią Górę poleca się przede wszystkim rodzinom – jest to mała, a więc i spokojna wieś z trzema kąpieliskami nadmorskimi. I co ważne: kąpieliska te spełniają standardy Unii Europejskiej pod względem czystości wody, a to stanowi ważną informację dla rodziców.

Czy wynajmując kwatery w Jastrzębiej Górze, spędzimy tradycyjny urlop nad morzem? Z pewnością nie – nie ma tu tak wielu turystów, nie ma tak wielkiego hałasu i tak wielkich plaż. Innymi słowy: jest to miejsce spokojniejsze od pozostałych nadmorskich miejscowości, a więc idealne dla wszystkich chcących odpocząć w ciszy i spokoju.