Hotel Palazzo Margherita

0
14
Rate this post

We włoskiej prowincji Matera, w mieście Beralda niedawno został otwarty hotel pod tą właśnie nazwą. Z tego miasta pochodzą przodkowie wielkiego reżysera Francisa Forda Coppoli i to on właśnie jest właścicielem tego hotelu ( jak i kilku innych w różnych częściach świata).
Umiejscowienie tego hotelu w tych okolicach to strzał w dziesiątkę, gdyż bliskość Morza Jońskiego i pięknych piaszczystych plaż a także niedalekiego Parku Narodowego Pollino z jego dzikimi górami może sprawić, że już wkrótce to miejsce stanie się naprawdę sławne.
Hotel to pałac nie tylko z nazwy: położony jest w centrum miasta i jest jedną z kilku dziewiętnastowiecznych rezydencji wybudowanych tutaj dla miejscowych bogatych rodzin. Wokół hotelu jest piękny ogromny ogród pełen cytrusowych drzew, cyprysów, palm, kwiatów i ziół. Budynki wchodzące w kompleks hotelowy remontowano przez kilka lat starając się zachować to, co naturalne, piękne i nie niszczyć tego, co autentyczne. Sam hotel nie jest duży: ma tylko 9 pokoi, z których każdy ma swój specyficzny styl (jeden na przykład jest bardzo kobiecy, drugi w stylu art deco, trzeci orientalny itp.).
Niektórzy twierdzą, że hotel to jak dekoracja do następnego filmu słynnego reżysera?