Jeffrey Thompson -Awakened Mind System 2

Powiększ kreatywność   Wzmocnij jasność i ostrość   Ukształtuj swoją wizję

Wszyscy poszukujemy wyższych stanów świadomości- zdolności przebudzenia naszego umysłu i naszej całej istoty. Wschodnie kultury mają w tradycji dążenie do możliwie najwyższych stanów świadomości, znanych jako samadhi, nirwana, czy oświecenie.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/jeffrey_thompson/awakened_mind_system_2/1.mp3{/play}1. Dynamic Transformation 1 29:51

Skupienie i jasność umysłu, głębsze widzenie większa kreatywność, duchowe zjednoczenie, wzbogacone wykonywanie pracy wypływają z tych podwyższonych stanów świadomości lub ?stanu obudzonego umysłu?.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/jeffrey_thompson/awakened_mind_system_2/2.mp3{/play}2. Dynamic Transformation 2 30:03

Nagranie ?Awakened Mind System 2.0? stworzony przez dr Jeffrey Thompsona, pomoże ci wejść w ten wzbogacony stan umysłu i rozwinąć go, poprzez wykorzystanie dźwięku aby stworzyć szczególny wzorzec fal mózgowych, połączony ze stanem przebudzonego umysłu. Ten naukowo udowodniony proces pomoże ci osiągnąć i utrzymać najwyższą potencjał zarówno wewnątrz siebie jak i w świecie naokoło ciebie.

Awakened Mind System 2.0 powstał w wyniku dziesiątek lat badań nad pracą mózgu i układu nerwowego. Pod koniec lat 70 tych, brytyjski badacz EEG, mistrz Zen C. Maxwell Cade rozpoczął wykorzystywanie nowego typu urządzeń do monitoringu, które nazwał Mind Mirror ( Lustro Umysłu), aby zbadać relację między wzorcami prawej i lewej półkuli. Postanowił W szczególności, miał nadzieję zmierzyć fale mózgowe ludzi w wyższych stanach świadomości, zwłaszcza joginów, swa mich i uzdrowicieli), zrozumieć te wzorce a następnie odtworzyć je. Po raz pierwszy Lustro Umysłu umożliwiło Cade zobaczenie wzorców aktywności mózgu, połączone ich z różnymi stanami świadomości. Odnalazł wspólny wzorzec u ludzi będących w wyższych stanach świadomości, nazwał go ? wzorcem przebudzonego umysłu?, szczególną kombinację czterech typów fal mózgowych- Beta, Alfa, Theta i Delta. Wzorzec przebudzonego umysłu zawiera siłę każdej fali mózgowej- świadomy, ukierunkowany proces myślenia ( Beta), zrelaksowana świadomość, integracja przeciwieństw, i żywa wizualizacja i wyobraźnia ( Alfa); głębokie źródło twórczości i duchowości (Theta) oraz intuicja i empatia ( Delta). Wzorzec obudzonego umysłu zdawał się posiadać klucz do rozbudzenia i rozwinięcia najwyższego potencjału człowieka.

Naukowy postęp w rozumieniu jak funkcjonuje mózg i układ nerwowy tych stanach świadomości, połączony z nowymi badaniami i informacją jak  konkretne typy dźwięków mogą wprowadzać fale mózgowe w pewne stany doprowadziły do rozwoju programu  System Przebudzonego Umysłu.
Ponieważ częstotliwości dźwięku mogą wpływać na różne funkcje mózgu i zmieniać stany świadomości, wykorzystujemy dźwięk, aby w twoim mózgu odtworzyć wzorzec przebudzonego umysłu.

UNIKALNE WŁAŚCIWOŚCI ?AWAKENED MIND SYSTEM 2.0?
W programie zastosowano unikalne procedury pozwalające na wbudowanie  impulsów częstotliwości w ścieżki dźwiękowe. Dr Thopmson stwarza pulsację bezpośrednio wewnątrz muzyki, zamiast umiejscawiania muzyki ponad pulsacjami dźwięków.

Stosując metodę ?modulacji fazy?, wbudowuje impulsy bezpośrednio w każdy dźwięk, jaki słyszysz- zarówno pochodzący z instrumentów jak i będący głosem natury. Te pulsujące modulacje, wywołujące reakcje w formie  pobudzenia fal mózgowych, stają się integralną częścią tonacji i alikwot.
Dźwięki natury, które słyszysz w nagraniu zostały także nagrane w niezwykły sposób. Głosy świerszczy, ptaków, delfinów i wielorybów, deszczu, wodospadu i oceanu- nagrane przez dr Thompsona w różnych miejscach na świecie, zostały zmienione elektronicznie, aby były nierozpoznawalne przez świadomy umysł. Zmiany oktawy, przyspieszenie jednych i spowolnienie innych dźwięków a także przepuszczenie ich przez złożony system filtrów sprawia, że będą rozpoznane tylko przez umysł nieświadomy. Elektroniczne podniesienie tych naturalnych dźwięków może wytworzyć silną fizyczną i psychologicznąm odpowiedź, łącznie z możliwością twojego umysłu odnalezienia obudzonego stanu świadomości szybciej i łatwiej.

Ten program audio wykorzystuje także dźwięki natury, których nie znaleziono nigdzie indziej. W 1989 r. NASA dostarczyła dr Thompsonowi nagranie dźwięków kosmosu, z sondy Voyager, kiedy mijała zewnętrzne planety naszego układu słonecznego- Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. Dr Thompson przeprowadził rozległe badania wykorzystując te dźwięki, notując ich efekt na umysł nieświadomy do głębokiej relaksacji, medytacji, redukcji stresu i dostępie do głębszych obszarów jaźni

Dźwięki natury na tym nagraniu mają szczególnie wielką moc, ze względu na zastosowane tutaj zaawansowane techniki nagrania trójwymiarowego. Trójwymiarowy realizm tego programu audio sam w sobie ma wielką moc jeśli chodzi o głęboką relaksację i medytację. Zamiast nagrywania dźwięku tylko dwoma mikrofonami, wywołującymi zwykły efekt stereo, dr Thompson nagrał dźwięki natury używając kilku klinicznie rozwiniętych mikrofonów 3-d, umieszczonych w różnych miejscach na głowie i na ubraniu. Te nagrania w autentyczny sposób reprodukują środowisko dźwięku- integracja fal dźwiękowych z obydwoma uszami i z resztą ciała człowieka. Kiedy słuchasz, dźwięki poruszają się wokół ciebie, nad tobą i pod tobą, a w pewnych przypadkach, przenikają przez twoje ciało.

MUZYKA
Chociaż to nagranie zawiera specjalne impulsy dźwiękowe, wbudowane przy użyciu wysoce zaawansowanych technik do stworzenia stanów głębokiej medytacji, muzyka sama w sobie odgrywa ogromną rolę w relaksacji i wprowadzaniu wzorca umysłu obudzonego. Płynąca łagodnie spokojna melodia i specjalnie dobrane akordy tworzą stany głębokiego ukojenia. Tempo i ruch poszczególnych elementów muzyki ukołyszą umysł wprowadzając go w stan zrelaksowania a potem w stan umysłu przebudzonego. W pewnych momentach na płycie zauważysz także złożony wielościeżkowy krajobraz muzyczny z różnego rodzaju dźwiękami wznoszącymi się i opadającymi w tle. W szerokim zakresie wykorzystano psychoakustyczne techniki nagrywania trójwymiarowego, co zapewnia interesujące, sugestywne doświadczenie trójwymiarowego środowiska dźwiękowego.

WYKORZYSTANIE audio programu THE AWAKENED MIND SYSTEM 2.0
Nagranie przeznaczone jest do rozwinięcia przebudzonego stanu świadomości. Delikatnie poprowadzi cię do  miejsca, w którym możliwe staje się urzeczywistnienie  i wzbogacenie wewnętrznego widzenia. Ukryte nagrania dźwięków ludzkiego ciała ( rytm bicia serce, oddechu, głosy i rytmy organów wewnętrznych, dźwięki krwi przepływającej przez naczynia krwionośne oraz wokalne dźwięki) przyciągają i skupiają podświadomą uwagę wewnętrzną.
Aby osiągnąć jak największe korzyści z nagrania, usiądź dokładnie w środku pomiędzy głośnikami albo użyj słuchawek, co sprawi, że osiągniesz pełną korzyść z zastosowania trójwymiarowych technik nagrywania.

W tym programie warstwowo nakłada się wiele poziomów  informacji akustycznej, wykorzystane są różne systemy strojenia, fazowania i rozdzielenia dźwięków usytuowanych w prawym i lewym głośniku albo dla prawego i lewego ucha w odniesieniu do słuchawek. Jeśli siedzisz przed  głośnikami, usłyszysz serię delikatnych impulsów dźwiękowych, co w rzeczywistości jest falą ciśnienia powietrza płynącą  z twoich głośników. Te impulsy powodują powstanie w twoim mózgu wzorca obudzonego umysłu. Jeśli używasz słuchawek, twój mózg przyswaja oddzielne dźwięki z prawego i lewego ucha łączy je, tworząc własne, nowe impulsy dźwiękowe.

To prowadzi do procesu w mózgu zwanego ?synchronizacją półkul mózgu?, co jest często połączone z ekstatycznym doświadczeniem olśnienia podczas rozwiązywania problemu, twórczego objawienia, i stanu umysłu zwanego ?swobodnym przepływem?. Wzorzec przebudzonego umysłu synchronizuje elektryczne impulsy prawej i lewej półkuli. Dzięki wykorzystaniu słuchawek półkule mózgu zsynchronizują się w ten sam sposób i całkowicie odtworzą wzorzec.

Nagranie ułatwi ci kontakt z twoim wewnętrznym światem, wejście w stan ?płynięcia?. Możesz słuchać ?The Awakened Mind System 2.0? w każdym czasie, niech służy ci jako łagodne, miękkie tło muzyczne do ożywienia siebie, powiększenia wewnętrznej równowagi i harmonii, poruszania się po podświadomości jako źródle przewodnictwa i zdrowia. Wskazuje drogę do miejsca poszerzonej świadomości i oświecenia.

?The Awakened Mind System 2.0? jest szczególnie efektywne jako pomoc  przy medytacji, rozwiązywaniu problemów wewnętrznych i wizualizacji. Chociaż może wzbogacić każdą technikę medytacyjną, którą już stosujesz, podczas słuchania tej muzyki postaraj się także zastosować jedną z sugerowanych form medytacji i wizualizacji.

THE AWAKENED MIND SYSTEM 2.0
Ten muzyczny program przeznaczony do tego, aby pomóc tobie bardziej efektywnie funkcjonować w świecie i ujrzeć wyzwania jakie stawia przed Toba życie w szerszej perspektywie. Wykorzystaj go aby rozwinąć swoją kreatywność, wyostrzyć mentalną jasność i skupienie i połączyć się, w głębszy, duchowy sposób z ludzkością.

Słuchaj, jako miękkiej muzyki w tle podczas rozwiązywania problemów, pracy, malowania, pisania lub czerpania przyjemności z innych działań twórczych, takich jak planowanie, marzenie na jawie. Codzienne korzystanie trenuje twój mózg ?uczy cię rozwijać swoje możliwości i manifestować zdolności, kiedykolwiek i gdziekolwiek będziesz ich potrzebować.

W  celu ułatwienia rozwiązywania problemów, podczas słuchania tej muzyki możesz wykorzystać następująca medytację i wizualizację.
Uświadom sobie swój oddech. Pozwól, że powoli zwolni. Oddychaj przez nos. Oddychaj głęboko, do brzucha. Poczuj jak twój brzuch poszerza się z każdym wdechem i kurzy wraz z wydechem. Twój oddech zwalnia coraz bardziej, gdy delikatnie wchodzisz w stan głębokiej relaksacji. Delikatnie postaw przed sobą osobę lub problem, który jest dla ciebie wyzwaniem. Wizualizuj sobie fizyczne miejsce, w którym pojawia się problem lub osoba i po prostu obserwuj to miejsce, osobę lub problem bez osądzania wyobraź sobie złote światło otaczające i przenikające ciebie i wszystko co widzisz. Teraz wyjdź poza to miejsce i ujrzyj je z terenu otaczającego , jeszcze raz pozwól złotemu światłu otoczyć i przeniknąć ciebie i wszystko co widzisz. Teraz wyjdź poza to miejsce i spoglądaj na nie z terenu otaczającego, Ponownie, niech złote światło otoczy i przeniknie ciebie i wszystko co widzisz. Powtarzaj ten proces wychodzenia poza aż spojrzysz na to z krawędzi Ziemi, a potem z nieskończonej głębi kosmosu. Pozostań w złotym świetle. Oddychaj powoli, głęboko, wierząc, że twoja głębsza mądrość da ci odpowiedzi i wgląd na sprawę, jakiego potrzebujesz.

Dr Jeffrey Thompson.
Zaczął eksperymentowanie z wzorcami impulsów dźwiękowych i ich efektami na mózg w swoim Centrum Zdrowia Holistycznego w Wirginii w 1981. W 1988 ustanowił Centrum Badań Neuroakustycznych w Encinitas w Kalifornii. Jego badania kliniczne z tysiącami pacjentów na przestrzeni wielu lat doprowadziły do przełomowych odkryć ukazujących, w jaki sposób wzorce częstotliwości dźwięków, wbudowane w ścieżki dźwiękowe wywołują pobudzenie fal mózgowych. Dr Thompson prowadzi kursy psychoakustyki behawioralnej i terapii neuroakustycznej, zatwierdzone przez stan Kalifornia jako studia doktoranckie w  dziedzinie psychoterapii klinicznej. Niektóre stany zatwierdziły jego kursy w ramach oficjalnej edukacji uzupełniającej w zakresie  wykorzystania wiedzy o dźwięku do leczenia.

Naukowa praca dr Thompsona, jako jedna z niewielu, została uznana za wiodącą i wybrana do badań prowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Wirginii, założonym poprzez rządowy program Centrum Badań Komplementarnych i Terapii Alternatywnych (CSCAT).
Ponad 500 firm, lekarzy opieki zdrowotnej, klinik, szpitali, grup medytacyjnych i osób indywidualnych na całym świecie wykorzystuje wysoce zaawansowane technicznie krajobrazy muzyczne do głębokiej relaksacji, leczenia, wewnętrznej eksploracji i medytacji.

Czas trwania: 59:55

Cena 30,00 zł 

Cena Płyty importowanej z USA: 49 zł.