Robert Gass - Pilgrimage

W tych kompozycjach jest poszukiwanie drogi i powrót do domu. To świetna muzyka do terapii, podnoszenia na duchu, marzeń i pracy twórczej.

To muzyka nie tyle relaksacyjna, lecz raczej refleksyjna, tajemnicza a jednocześnie bliska sercu. Jest pełna pokoju. Zarazem jest w niej pasja, ale to jest pasja miłości i tworzenia, odnajdywania związku ze światem, z ludźmi.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/pilgrimage/1.mp3{/play}1. The Noble Path 6:27

Robert zaprasza cię do swojego wnętrza, ale w tym jego szczególnym osobistym wyznaniu bez słów odkryjesz także swoje tajemne lub dawno zapomniane zakamarki.

Wsłuchaj się w opowieść tej muzyki. Naprawdę, postaraj się i szczerze posłuchaj tej narracji. Doświadczenie jest przepiękne. Jeśli pozwolisz tej muzyce wniknąć w siebie, odkryjesz w niej klucz do swojego wnętrza. Odkryjesz w nich klucz do serca drugiego człowieka.

Nauczysz się słuchać siebie i innych. Polecam tę muzykę tym, którzy pracują z ludźmi- jako nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy, terapeuci oraz rodzice. Ona nie ma słów, ale jakże jest barwna i ile mówi. Często nie potrafimy słuchać- pozwalamy jedynie rozmówcy mówić nie przerywając, ale tak naprawdę nie zamierzamy lub wręcz nie jesteśmy w stanie pojąć, co naprawdę ma nam do przekazania. Taka muzyka uczy nas słuchać. Uczy nas kochać bezwarunkowo.
 
?Te dziewięć utworów na fortepian  i instrumenty strunowe są odbiciem mojej osobistej podróży. Jako dziecko miałem zwyczaj zasiadać do pianina, aby przekazać swoje uczucia, których nie byłem w stanie wyrazić słowami. To było moje prywatne miejsce? miejsce, w którym czułem się całkowicie wolnym aby być sobą.. miejsce, w którym moja dusza śpiewała. Po wielu latach tworzenia muzyki wokalnej, powróciłem w końcu do tego starego przyjaciela- pianina- w czasie, osobistego kryzysu i wyzwania.

Tworzenie pozostaje dla mnie tajemnicą, prawie magicznym procesem. Melodie zdają się wytryskiwać z moich palców, nieskrępowane. Muzyka jest jakby znajoma, ale zarazem słyszę ją po raz pierwszy. Często odkrywam istnienie pewnej wewnętrznej struktury utworów, ale dowiaduję się o niej dopiero po kilkukrotnym przesłuchaniu. ?Skąd bierze się muzyka?? Tak naprawdę nie wiem, ale wewnętrznie czuję, że przychodzi z miejsca, w którym to, co osobiste spotyka się z nieskończonym. To są pieśni bez słów, jako że wyrażają uczucia i chwile i związki, których nie potrafię opisać słowami. Są pełne emocji, bo ta część ?Pilgrimage? była nowym odwołaniem się do mojego człowieczeństwa, podatności na zranienia i mojej pasji. Są wypełnione melodią, gdyż wierzę, że ta melodia daje sercu skrzydła, na których wzleci?.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/pilgrimage/2.mp3{/play}2. Memories of Childhood 4:35

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/pilgrimage/3.mp3{/play}3. Solitude 5:01

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/pilgrimage/4.mp3{/play}4. A Good Friend 3:58

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/pilgrimage/5.mp3{/play}5. The Healing Journey 4:56

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/pilgrimage/6.mp3{/play}6. Journey through the Hidden Door 7:29

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/pilgrimage/7.mp3{/play}7. The Play of Light on Water 6:04

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/pilgrimage/8.mp3{/play}8. Inner Landscapes 6:59

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/pilgrimage/9.mp3{/play}9. The Journey Home 6:15

Czas trwania: 51:46

Cena 35,00 30,00 zł