STEVE KINDLER

stevekindlerfoto1

BIOGRAFIA

Steve Kindler międzynarodowej sławy wirtuoz skrzypiec, kompozytor, gra na 9 strunowych skrzypcach elektrycznych słynnego lutnika Johna Jordana. Naukę gry na skrzypcach pobierał m.in. u mistrza Raphaela Spiro, żydowskiego emigranta z Łodzi, potem jako 16 letni stypendysta w prestiżowym Konserwatorium Tanglewood, będąc ulubionym uczniem wielkiego dyrygenta Leonarda Bernsteina

W wieku 18 lat został zaproszony do słynnej grupy jazz-rockowej Johna McLaughlina ? Mahavishnu Orchestra, gdzie grał m.in. z: Jean Luc Ponty i Narada Michael Waldon. W tym czasie powstało słynne nagranie ?Visions Of The Emerald Beyond?.

Grał w formacji ?Jeff Beck/Jan Hammer?. Wtedy nagrał ?The First Seven Days?,?Oh Yeah? i?Melodies? z grupą Jana Hammera, oraz ?Jeff Beck Live? z Jeffem Beckiem. W okresie 1974- 79, podczas pobytu w Nowym Jorku, grał z takimi znakomitościami jak:

Cat Stevens, Perry Robinson i Brubeck Brothers ( Darius Chris i Dan), członkowie Oregon Collin

Walcot: Glen Moore i Paul McCandless, wielki pianista jazzowy Kenny Werner.

W 1975 powstało nagranie ?Spring Flowers? z mistrzem sarodu Vasant Rai, potem Steve Kindler grał pierwsze skrzypce w symfonicznej orkiestrze w Honolulu, co dało mu sposobność grania m.in.z Robertem LaMarchina, Maksymem i Dmitrim Szostakowiczami, YoYoMa, Shlomo Mintz.

W latach 80 tych Steve był wiodącym reprezentantem nowo powstającego gatunku muzyki ambient.

Stworzył szereg nowatorskich, wpływowych nagrań, w których uczestniczyły takie sławy jak: Zakir Hussein, Randy Jackson, Juaguin Lievano, Susan Cianni, David Friesen, Georgia Kelly, Paul Horn, Teja Bell, Casey Scheuerell, Jim Berenger, Carlos Reyes i wielu innych. Jego nagranie ?Dolphin Smiles?, (z Teja Bell), widniało w dziesiątce najważniejszych nagrań na liście Billboardu przez 7 tygodni. Jednocześnie Steve zajmował wysokie miejsce w tabelach klasyki z harfistką Georgią Kelly. Znalazł się także na okładce Billboard Magazine. Wyprodukował też wiele albumów dla różnych artystów z CBS ? Sony.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy wcześniejsze albumy tego genialnego skrzypka, kompozytora, keyboardzisty, gitarzysty, wizjonera.

W prezentowanych albumach Steve Kindler gra na skrzypcach klasycznych oraz na unikatowych w ówczesnych czasach, sześciostrunowych skrzypcach elektrycznych, przepięknym instrumencie stworzonym specjalnie dla niego.

?Acoss A Rainbow Sea? to album, który wymyka się zwykłej klasyfikacji, stanowi wzorcowy przykład perfekcyjnego ujęcia i połączenia kilku gatunków: Fusion, klasyki, ambient, jazz rocka. W jej nagraniu brało udział wielu wspaniałych muzyków. Wprawi w zachwyt miłośników mistrzowskiej gry na skrzypcach, wysmakowanych kompozycji, znakomitych solówek, zwiewnych wokali, miękkich syntezatorowych i gitarowych podkładów. Niektóre tematy przyciągają uwagę porywającą linią melodyczną, inne wprowadzają w nastrój refleksyjny. Steve Kindler prowadzi słuchacza po zmieniających się, bogatych krajobrazach, pełnych nasyconych barw, jasnych myśli, nadziei.

Płytę kończy przepiękna pieśń ?Across A Rainbow Sea?, urzekająca prześwietnym wokalem, jak i długą i błyskotliwą skrzypcową ścieżką.

Cała płyta, chociaż prezentuje zróżnicowane klimaty, jest tak skomponowana, że utwory w naturalny i swobodny sposób przechodzą jeden w drugi.

To doskonała muzyka do podróży, eleganckie tło do rozmów, wypoczynku, uprawiania sztuki, posiłków, chociaż sama w sobie jest wykwintną ucztą muzyczną.

Steve Kindler

Paradise Lost

Kolejny album w którym Steve prezentuje mistrzowską grę na skrzypcach i doskonałość kompozycji. Muzyka przypomina filmową, w swojej złożoności tematów, nastrojów, narracyjności przeplatanej z zadumą. Steve Kindler wypracował swój własny, niepowtarzalny styl, w którym klasyczna perfekcja splata się ze swobodą i jazzującymi tematami Fusion, przestrzenią ambient, żywiołowością world i ethno..

Pierwszy utwór ?Portal to Hunab-Ku? to krótkie, zupełnie odmienne od reszty kompozycji medytacyjne wprowadzenie, stworzone, jakby w innym stanie świadomości, Utwór nie tylko tytułem nawiązuje do legendarnego portalu do innego wymiaru. Również samo brzmienie i znakomite opracowanie tematu oddają niezwykły stan, do jakiego dążą medytujący. Zatem, wprowadzeni do tego innego wymiaru, podróżujemy po dość urozmaiconej i zdecydowanie tajemniczej krainie muzycznej, pełnej niespodzianych zakrętów i zakamarków tak zaskakującej, że do ostatniej chwili nie wiesz, gdzie prowadzi ścieżka.

Wyróżniającym się utworem, innym niż pozostałe, jest znany ludowy bałkański temat w przepięknej stylizacji, z głównym tematem prowadzonym przez zmysłowe skrzypce. Utwór został zadedykowany idei pokoju na Bałkanach.

Jeśli szukasz czegoś na najwyższym poziomie, ten album będzie jedną z pereł w twojej kolekcji muzyki, to pokarm, który raduje ducha wielością smaków i zapachów, odradza cię czystym pięknem.

Steve Kindler, Teja Bell

Dolphin Smiles

Płyta, która przez kilka miesięcy zajmowała miejsce w dziesiątce najlepszych światowych albumów muzyki ambient. Stworzona ze znakomitym gitarzystą Teja Belem, jest jednocześnie wzorcowym narzędziem terapeutycznym, podobnie jak inne tytuły prezentuje wspaniałą wirtuozowską grę na skrzypcach,

Jest mniej zróżnicowany, niż pozostałe, z przewagą klimatów ambientowych, długie trójwymiarowo zbudowane syntezatorowe tematy wprowadzają słuchacza w częstotliwość alfa, nastrój i stan sprzyjający medytacji, wyciszeniu a także uczeniu się, stanowią znakomite narzędzie do relaksacji, wszelkich zajęć rozwijających umysł.

Steve tworzy dość rozbudowane kompozycje, takie, które są dla słuchacza głębokim doświadczeniem, podróżą, skłaniają do przeżycia pewnej refleksji, dają czas i sposobność na spojrzenie na siebie z dystansu, ułatwiają odnalezienie w sobie siły, żeby móc zmierzyć się z problemami.

Tor Dietrichson, Steve Kindler

Global Village

Wyprodukowany i nagrany na Hawajach w 1987 genialny album world music, etnho- new, prezentujący rewelacyjną grę na bębnach i instrumentach perkusyjnych. Żywiołowa pochwała Ziemi, radość, zjawiskowa podróż w czasie od starożytnych i prymitywnych rytmów do ekscytujących współczesnych kompozycji, bogactwo klimatów - Afryki, Indii, Ameryki Łacińskiej, Persji, i Dalekiego Wschodu.

Tor Dietrichson, kompozytor, to światowej sławy wirtuoz perkusji i bębnów, mistrz rytmów afrykańskich, kubańskich. ?Global Village? W nagraniu usłyszymy także genialnego indyjskiego tablistę, Zakira Hussaina

W przepięknym ?Shadow Puppets? oczarują Cię zniewalające skrzypce Steve?a Kindlera .

Szczególnie polecam wszystkim miłośnikom bębnów, ethno, wordl, Fusion, pomoże odzyskać energię, nadzieję, inspirację i radość serca.

Dział: Opisy