Michael Stillwater 2007

Michael Stillwater w Toruniu 5-7 Pażdziernika 2007

User

Michael Stillwater Nadzieja dla "NADZIEI".

Michael Stillwater, został zaproszony przez Fundację ?BORYNA? .Centrum Terapii Dźwiękiem Muzyką oraz hospicjum dla dzieci ?NADZIEJA? Był to nasz udział w ogólnoświatowej akcji pod tytułem "Voices for Hospices" Głosy dla Hospicjów. Głosy dla Hospicjów to Największa światowa akcja zbiórki funduszy dla hospicjów Światowy Dzień Hospicjów i Opieki PaliatywnejNajwiększa światowa akcja zbiórki funduszy dla hospicjów Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

glosydlahospisjow worldhospice

Wydarzenie zostało objęte Patronatami Honorowymi Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Torunia 5 Października 2007, piątek Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół nr 28 w Toruniu. ul. Przy Skarpie 13 Program "Poetry at Schools"

W czasie spotkania uczniowie zaprezentowali uroczy program artystyczny: piosenkę, pokaz taneczny i grę na gitarze, wykonane bardzo profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem. Michael Stillwater odpowiedział na wiele pytań zadanych mu przez uczniów. Skotanie zakończył występ artysty. Michael grał na gitarze i śpiewał piosenki także spontanicznie, dla kilku uczniów, którzy zapragnęli piosenki dla siebie. Artysta oczarował uczniów i obecnych na sali nauczycieli. Po spotkaniu nie było końca autografom i rozmowom. Składamy serdeczne podziękowanie dla Dyrekcji Zespołu Szkół 28 za zaproszenie artysty oraz dla pani Dagmary Czkalskiej, nauczycielki j.angielskiego, która przygotowała spotkanie.

18.00-20.00 Konferencja "Czy muzyka leczy" ? Gospodarzem konferencji był Ośrodek Psychoterapii i rozwoju Osobistego REMEDIS PRO. ul. Piastowska 1, Toruń Michael Stillwater opowiedział o swojej działalności leczniczej dla hospicjów i opieki paliatywnej, o swojej wizji leczenia poprzez muzykę. Wykonał kilka piosenek z leczniczego repertuaru. Następnie obecni na sali słuchacze dzielili się swoimi doświadczeniami. Serdecznie dziękuję Kierownikowi Ośrodka, panu Tomaszowi Jarmużowi za przygotowanie tego spotkania. 6 Października 2007 Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej 10.00 ? 13.00 Wzruszająca wizyta w hospicjum dla dzieci "NADZIEJA" Toruń, ul. Włocławska 169 B

Spotkanie z dziećmi, ich rodzicami, z lekarzami i pracownikami Hospicjum. Michael śpiewał i grał na gitarze, włączał dzieci i rodziców do wspólnego śpiewania.

Dzieci były niezwykle poruszone i uradowane, rodzice i pozostali dorośli mieli łzy w oczach. Każdy, kto był obecny na zawsze zachowa w pamięci to spotkanie miłości i leczenia.

18.00 - 20.30 Koncert Młodzieżowy Dom Kultury. Toruń, ul.Przedzamcze 11/15 Koncert Michaela Stillwatera poprzedzony został krótkim występem aktorów Teatru Williama Horzycy, Anny i Marka Milczarczyków,? oraz toruńskiej wokalistki grającej na gitarze, Barbary Gołaskiej. która zaśpiewała piosenki Bułata Okudżawy i Anny German. Aktorzy prezentowali wiersze przygotowane dla hospicjum. Basia Gołaska zaśpiewała piosenki Bułata Okudżawy i Anny German. Koncert Michaela Stillwatera był niezapominanym i pięknym przeżyciem. Dla wielu obecnych był także niezwykłym doświadczeniem ukojenia, optymizmu, energii i radości. Głęboki, niezwykle ciepły głos Michaela poruszył wszystkie serca. W przerwie koncertu odbyła się aukcja na rzeczhospicjum, wspaniale poprowadzona przez pana Jacka Beszczyńskiego i Henryka Zamorskiego. Serdecznie dziękujemy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom i Przyjaciołom, którzy przyczynili się do realizacji wydarzenia Dziękujemy Sponsorom, którymi byli:

sponsorzystillwater207

Drodzy Przyjaciele, dzięki Waszej wielkoduszności udało się zrealizować wydarzenie niezwykłe, wnoszące wiele ciepła, serdeczności, miłości i piękna. Składamy serdeczne podziękowania: Współorganizatorce przedsięwzięcia, Pani Ołenie Bożemskiej, Dyrektor Hospicjum "Nadzieja", za ogrom pracy i serdeczne zaangażowanie w realizację wydarzenia. Pracownikom Hospicjum "Nadzieja". Dyrekcji Młodzieżowego Domu Kultury za życzliwość, współpracę i pomoc w realizacji koncertu. Naszym Partnerom, którymi byli: Biuro Konferencji i Wystaw "EXPO ANDRE" Ośrodek Psychoterapii I Rozwoju Osobistego "REMEDIS" Współorganizatorce przedsięwzięcia, Pani Ołenie Bożemskiej, Dyrektor Hospicjum ?Nadzieja?, za ogrom pracy i serdeczne zaangażowanie w realizację wydarzenia. Pracownikom Hospicjum ?Nadzieja?. Współpracownikom, przyjaciołom, którzy przyczynili się do zrealizowania przedsięwzięcia W szczególności dziękujemy: Ani Kluzińskiej za pomoc w pracy nad koncertem. Teatrowi ?Baj Pomorski? w Toruniu za wypożyczenie figur aniołów, które stanowiły główną dekorację sceny oraz pani Barbarze Poczwardowskiej za pomoc i radę w dekoracji sceny. Cukierni ?Baltazar? za poczęstunek po koncercie w "Młodzieżowym Domu Kultury" Winiarni "Wina Świata" przy ul. Podmurnej za ufundowanie symbolicznej lampki wina dla zaproszonych gości i organizatorów. Wszystkim zaproszonym Gościom, przyjaciołom, znajomym za przybycie, za pełną życzliwości obecność na koncercie i cudowny odbiór, co przyczyniło się do tego, że koncert Michaela Stillwatera był tak pięknym wydarzeniem.