Muzyka Relaksacyjna - informacje

Prezentowana przez nas muzyka odznacza się harmonią i wysokim kunsztem, co sprzyja nie tylko pojawieniu się fal alfa, lecz także wzmacnia doznanie relaksu poprzez doświadczanie przyjemności i piękna.

Nasza oferta muzyki relaksacyjnej jest bardzo bogata i zróżnicowana, obejmuje zarówno muzykę instrumentalną jak i wokalną, muzykę działającą poprzez dostarczanie łagodnej przyjemności słuchania oraz muzykę wprowadzającą w stan głębokiego relaksu.

Utwory o interesującej linii melodycznej, szczególnie tytuły Ani Williams w łagodny sposób wprowadzają stan przyjemności i harmonii. Przyjemność sprawia kunsztowność, barwność kompozycji i piękne wykonanie.

W nagraniach Michaela Stillwatera wyjątkowo relaksującą właściwość ma szczególna barwa głosu artysty - bardo głęboki i ciepły. Doświadczenie spokoju i odprężenia następuje dzięki poczuciu bezpieczeństwa i ukojenia, jakie wprowadzają wokale tych artystów.
Od lat światowymi bestsellerami są płyty Roberta Gassa - chór wykonujący znane modlitwy i mantry różnych kultur.

Nagrania Ani Williams, Michaela Stillwatera, Roberta Gassa czy Geralda Jay Markoe sprzyjają osiąganiu stanu wewnętrznego spokoju i wyciszenia.

Dostarczają przyjemnych, ale łagodnych emocji, powodują doznania spokoju, odprężenia.

Część nagrań stosowana jest do wprowadzania w głęboki relaks.
W takim stanie zmniejsza się aktywność układu sympatycznego, co objawia się m.in.zwolnieniem rytmu oddychania, bicia serca, zmniejszeniem zużycia tlenu przez organizm, zwolnieniem tempa przemiany materii, wzrostem fal Alfa.
Muzyka wprowadzająca w głęboki relaks ma bardzo wyrównaną linię melodyczną, nie absorbuje uwagi. Pozwala jednak na skupienie uwagi na częściach ciała czy oddechu, w zależności od techniki relaksacyjnej.

Takie funkcje spełnia przede wszystkim seria ?SONGAIA? Ani Williams, niektóre nagrania Jonathana Goldmana, ?Essence? Dona Campbella. Ta muzyka wzbogaca techniki relaksacyjne, sprawia, że szybciej opanowujemy sztukę osiągania stanu relaksu.