poniedziałek, 17 listopad 2014 00:00

O nas

Andrzej i Mirosława Borynowie
Jesteśmy założycielami wydawnictwa ANANDA MUSIC

Rozpoczęliśmy działalność w latach 80 - tych w ramach propagowania muzyki etnicznej i duchowej różnej tradycji, muzyki o charakterze leczniczym relaksacyjnym, oraz budowania postaw tolerancji i szacunku dla różnych poglądów.

andrzej i mira las os2

W 1987 roku założyliśmy i prowadziliśmy STOWARZYSZENIA JEDNOŚCI DUCHOWEJ DLA MIŁOŚCI, ŚWIATŁA I ŻYCIA. Siedzibą Stowarzyszenia był Stargard Szczeciński a teren działalności stanowiły kraje Europy Wschodniej. Nawiązaliśmy kontakty z wieloma muzykami i nauczycielami duchowymi różnych tradycji, zdobywaliśmy materiały dotyczące rozwoju duchowego.

Zaopatrywaliśmy zainteresowanych w publikacje i nagrania, przekazywaliśmy informacje o imprezach i nauczycielach duchowych także do innych krajów Europy Wschodniej.

Zostaliśmy honorowymi członkami UNIWERSYTETU POKOJU w Poczdamie. Członkami tego Uniwersytetu zostali także m.in. takie osobistości jak: Nelson Mandela, Dalaj Lama, biskup Desmond Tutu, Lech Wałęsa, Lucyna Winnicka, Andreas Vollenwaider, Vaclav Havel, Sir Jehudi Menuhin, Willy Brandt, Jimmy Carter, Prof. Fritjof Capra, Pir Vilayat Inayat Khan, Stanisław Grofi, Kate Bush, Leonard Cohen, Bob Dylan, Peter Gabriel, Allen Ginsberg, Philip Glass, Ravi Shankar, Van Morrison, Sting i Stevie Wonder,

Zostaliśmy w ten sposób uhonorowani za zainicjowanie i doprowadzenie do realizacji międzynarodowego festiwalu WEEK OF WHOLENESS AND HEALING - TYDZIEŃ PEŁNI I LECZENIA? (25.04 ? 01.05. 1988) w Krakowie. W imprezie wzięli udział nauczyciele różnych tradycji, odbywały się wykłady, warsztaty i inicjacje.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia była Medytacja na Wawelu, w czasie której Toruńska Orkiestra Kameralna wykonała ?Requiem? Mozarta.

W 1989 rozpoczęliśmy oficjalną działalność gospodarczą jako firma Ananda Music, wprowadzając na polski rynek muzykę leczniczą, terapeutyczną, etniczną, duchową różnych tradycji. Wydawaliśmy muzykę na kasetach magnetofonowych.

W okresie 1990/1991 byliśmy w Los Angeles. Spotkaliśmy muzyków, z którymi wcześniej przyjaźniliśmy się korespondencyjnie, tacy jak Ani Williams, Jim Berenholtz, Michael Stillwater.

Mieliśmy też zaszczyt poznać osobiście Yogi Bhajana, przywódcę sikhijskiego pokojowego ruchu 3HO. Jego osobiste błogosławieństwo otrzymaliśmy korespondencyjnie w 1986 roku.

Poznaliśmy i zaprzyjaźniliśmy się z nowymi muzykami. Wśród nich był Rahul Sakyaputra, indyjski wirtuoz sitaru, nauczyciel, buddysta, artysta malujący inspirujące, zachwycające barwami obrazy o tematyce buddyjskiej. Rahul stał się naszym przyjacielem, podobnie jak Howard Richman, pianista, tworzący lecznicze ?Portrety Muzyczne?.

Uzyskaliśmy od muzyków licencje, na podstawie których wydawaliśmy ich muzykę, początkowo na kasetach magnetofonowych, potem na płytach CD.
Wśród pierwszych nagrań, które zdobyły popularność wśród polskich odbiorców były tytuły Ani Williams ?Song of the Jaguar?, ?Song of Isis? ?Violets In Spring?, Jima Berenholtza ?Turquoise Waters?, Michaela Stillwatera ?Voices of the Heart?.

Płyty wydawane są w ograniczonej ilości, komputerowo,na bardzo dobrych nośnikach firmy Verbatim, nagrania prezentują wysoką jakość, zaakceptowaną przez muzyków.

W 2002 roku odszedł nasz przyjaciel Rahul Sakyaputra. Założyliśmy centrum, które nazwaliśmy jego imieniem: Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką imienia Rahula Sakyaputry. Jego celem były działania propagujące stosowanie terapii muzyką i dźwiękiem, organizowanie wydarzeń z udziałem znakomitych muzyków, twórców muzyki leczniczej, etnicznej, autorytetów w dziedzinie terapii muzycznej.

Po dwóch latach centrum przekształciło się w fundację, która obecnie nosi nazwę ?Fundacja ?BORYNA?. Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką.

Od roku 2010 Ananda Music funkcjonuje jako wydawnictwo w ramach działalności statutowej fundacji "BORYNA". Środki pozyskane ze sprzedaży płyt przeznaczane są na realizację programu My Music for Peace.

W ramach programu prowadzimy akcje edukacyjne,organizujemy koncerty, spotkania, konferencje. Obecnie pracujemy nad organizacją pobytu w Polsce i koncertów genialnego wirtuoza skrzypiec STEVA KINDLERA oraz realizacją festiwalu MY Music for Peace, w okresie 3-8 sierpnia. 2013. Festiwal będzie połączony z uczczeniem ofiar ataków nuklearnych na Hiroszimę i Nagasaki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami: fundacja