poniedziałek, 17 listopad 2014 00:00

SONGAIA SOUND Ani Williams

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Son - dźwięk; gaia - ziemia.Dźwięki ziemi. Istnieje zbieżność między oktawami częstotliwości dźwięku, kolorów, zapachu, jak również atomowym ciężarem pierwiastków, planet funkcjonowaniem ludzkiego systemu energetycznego Słowo ?leczyć (ang. Heal) pochodzi od anglosaskiego ?Hall? lub ?całość?. Jeśli jesteśmy zdrowi, nasz organizm posiada równowagę pierwiastków i częstotliwości wymaganych dla życia oraz pełen zestaw tonów. ?Lekarz Zulu pyta swoich pacjentów: kiedy przestałeś śpiewać? ?a nie: ?Kiedy pojawiły się pierwsze symptomy Sharry Edwards z Signature Sound Works odkrył, że w głosie większości ludzi pewne tony uległy zaniknięciu albo są przerysowane, co idzie w parze ze stresem emocjonalnym i fizycznym oraz symptomami chorobowymi.

Poprzez zastąpienie zagubionych tonów, organizm ludzki może powrócić do stanu spójności ciała i umysłu, aby proces leczenia dokonywał się w sposób naturalny. ?Każdy człowiek posiada rodzaj harmonicznego podpisu, który jest jedyny, niepowtarzalny. Energię w ludzkim głosie można zmierzyć za pomocą analizatora spektrum głosowego. Wykazane częstotliwości są uporządkowane tak, że odzwierciedlają pasma wibracji częstotliwości połączone z dźwiękami skali chromatycznej od C do B. Gdy indywidualne częstotliwości są ...wgrywane do organizmu, efekty zmian mogą być uwidocznione na poziomie komórkowym, we wzorcach fal mózgowych, ujednoliceniu pola energetycznego oraz wyraźnie odczuwalne przez klienta. ?Ciało trzyma się w całości poprzez dźwięk a obecność choroby wskazuj, że pewne dźwięki nie są aktywne ?Dr Deepak Chopra.

Badaniami nad dźwiękiem i jego wpływem na człowieka zajmuje się od wielu lat pewna ilość instytutów i centrów medycznych niezależnie od siebie. Dochodzą do podobnych wniosków co Sherry Edwards, starając się stworzyć system leczenia za pomocą dźwięków. Istnieją nagrania przeznaczone dla indywidualnych osób opracowane poprzez analizę spektrum głosowego. Są to jednak bardzo specyficzne, zazwyczaj nieprzyjemne do słuchania komputerowo wytworzone cyfrowe dźwięki.

Opierając się na wynikach pracy z SONGAIA SOUND, Ani Williams stworzyła serię nagrań ?Songaia? jako bardziej naturalny, alternatywny dla komputerowo generowanych zestaw dźwięków. Serię oparła na 12 dźwiękach, tj. C, C#, D, D#, E, F, F#, G, G#, A, A# oraz B. Instrumenty zostały wybrane ze względu na ich naturalny harmoniczny rezonans oraz na fakt, ze już od starożytności uznawane są za instrumenty lecznicze.

W nagraniu wykorzystano informacje dotyczące naszego układu słonecznego, a w szczególności zapisy dźwięków planet zarejestrowane przez NASA. Częstotliwości planet i innych ciał niebieskich odpowiadają wzorcom spektrum głosowego człowieka. Spektrum głosowe człowieka koresponduje także z jego warunkami fizycznymi i emocjonalnymi.

Kiedy na przykład, komuś brakuje konkretnego pasma dźwięku w głosie, np. C, lub dokładniej Cw 261,63 Hz (cykli na sekundę), przyjrzymy się przyporządkowanym temu dźwiękowi funkcjom ciała oraz pierwiastkom (serce, krążenie, odbyt, tlen, wodór, cynk, a na poziomie emocjonalnym poczucie wewnętrznej mocy, przeżycie, seksualność, brak podstaw.) ?Aby osiągnąć efekt, powinno się słuchać danej tonacji codziennie?, mówi Ani w jednym z wywiadów.

Wspomina także o znanych sobie przypadkach wyraźnego zmniejszenia guz mózgu a nawet wyleczeniu raka. Uzyskała interesujące rezultaty lecznicze m.in. w ośrodkach leczenia autyzmu i terapii porażenia mózgowego w USA i Meksyku. ?Stan naszych dzieci cierpiących z powodu ograniczonej motoryki i autyzmu zmienił się w bardzo widoczny sposób poprzez użycie nagrań Songaia w czasie naszych sesji.

Widzieliśmy skoordynowane ruchy, których przedtem nie było, oraz wokalizowanie z muzyką wykonywane przez dzieci, które nie mówiły. Nagranie wywiera istotny wpływ na kontynuację naszego programu terapeutycznego. ?Patricia Villegas, terapeuta neuropatologii dzieci, Meksyk. Słuchając nagrań SONGAIA wskazane jest śpiewać lub nucić wskazaną mantrę lub tonację.

Śpiewanie zawsze było stosowane jako narzędzie leczenia. Japońscy mnisi utrzymują, że kiedy śpiewamy codziennie, wzbogacamy harmonie i pogłębiamy rezonans w naszym głosie. Badania, które Ani przeprowadziła kilka lat temu na uniwersytetach w Waszyngtonie i w Meksyku wykazały ,że po minucie nucenia lub śpiewania mantry stan mózgu zmieniał się, fale przechodziły w długość Theta, zbliżając się do stanu głębokiej medytacji. Następuje synchronizacja rytmów mózgu, co znacznie usprawnia wszystkie jego funkcje.

Czytany 3681 razy