Doktor psychologii klinicznej (Harward), znany w Stanach Zjednoczonych i Europie muzyk i wykładowca. W swej pracy łączy rozległą wiedzę muzyczną humanistyczną i polityczną. Od ponad 25 lat prowadzi seminaria na uniwersytetach, w centrach edukacyjnych, szpitalach, konferencjach na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy. Intensywnie pracuje z pacjentami nieuleczalnie chorymi. Założył Bubank Hospital Hospice (Hospicjum Szpitala Bubank).

Jest konsultantem dla wielu agencji rządowych i towarzystw, np. American Cancer Society (Amerykańskie Towarzystwo d/s raka) i organizacji pokojowych. Zdobył gruntowne wykształcenie na polu muzyki klasycznej w konserwatorium w New England, w Harvardzie i Tanglewood. Opublikował około 20 albumów muzyki transformacyjnej. Występuje w wielu programach radiowych oraz na konferencjach w USA, Kanadzie i w Europie Praca Roberta zmierza w kierunku zastosowania zasad kierujących przemianą indywidualną do zmian społecznych.Jego projekty obejmowały m.in. * The Possible Society - seria programów szkoleniowych dla działaczy różnych społeczności, we współpracy z dr Jeanem Houstonem. * Warsztaty jednoczące działaczy antynuklearnych z konserwatywnymi politykami.

Dział: Oferta muzyczna

Pełne duchowej mocy nagranie łączy praktykę śpiewania tradycji Sufi znaną jako Zikrz główną modlitwą Sufi zwaną Kalama w przejmującej interpretacji melodycznej.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/heart_of_perfect_wisdom/3.mp3{/play}3. A Sufi Song Of Love 31:16

Dział: Rozwój Duchowy

Unikalna podróż w świat rdzennych Amerykanów. Oryginalne śpiewy obrzędowe i lecznicze w wykonaniu znakomitych muzyków i pieśniarzy indiańskich: Brooke Medicine Eagle, Spotted Eagle, Wil Numkena. Towarzyszą im chór oraz odgłosy rzeki Kolorado, wiatru, pioruna, śpiew ptaków cykad i świerszczy.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/medicine_wheel/9.mp3{/play}
9. Buffalo Entrance Song 2:28

Dział: Muzyka Etniczna

Drogie Kobiety,

z wielką radością i prawdziwą satysfakcją prezentujemy Wam zbiór pieśni czczących Boginię żeński pierwiastek boskości i dedykujemy to nagranie Wam, aby?cie kochały i czciły Boginię, która jest w każdej Kobiecie , niechaj darzy Was mądrością i rado?cią życia.
Mirosława Boryna.
{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/ancient_mother/6.mp3{/play}6. Lady Of The Flowering Waters 5:38
Dział: Muzyka Etniczna

Majestatyczny śpiew chóru i subtelny, pieczołowicie dobrany akompaniament gitary akustycznej, tablii syntezatora w leczniczej, kontemplacyjnej pieśni powtarzającej słowa ?Kyrie? Eleison. Nieporównywalny artyzm i łagodne, wyciszające brzmienie czynią z niej wspaniałą ucztę muzyczną i doskonałą pomoc w terapii.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/alleluia_kyrie/1.mp3{/play}1. Alleluia 28:20

Nowa wersja wielkiej mantry sanskryckiej. Znakomitemu chórowi towarzyszy mistrzowska gra na flecie bambusowym, gitarze akustycznej, tamburze. Idealne tło do jogi, relaksacji a także do wszelkich czynności codziennych. Twój dom, wnętrze samochodu, miejsce pracy staną się świątynią wewnętrznego pokoju i wartości.

{play}http://www.borynafoundation.com/mp3/robert_gass/bliss_om_namah_shivaya_2/1.mp3{/play}
1. Bliss: Om Namah Shivaya II 64:07 Czas trwania: 64:07

Słynna hinduska mantra w świetnym wykonaniu chóru z towarzyszeniem gitary akustycznej,sitaru, tabli, tampury, instrumentów klawiszowych i strunowych, fortepianu i perkusji. Strona ?A? delikatna i kojąca, utrzymana w rytmie bicia serca (60 uderzeń na min.), idealna do medytacji, relaksacji, uczenia się. Strona ?B? mistrzowskie połączenie wpływów wschodu i zachodu, pełna żywiołowej radości, ma działanie odradzające.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/shri_ram/1.mp3{/play}1. Serenity 27:50

 

from the goddess - Wielkie boginie: Astarte, Hekate, Diana, Demeter, Kali, Inana przywołane w pięknej, inspirującej celebracji odrodzenia duchowego aspektu żeńskiego Trzy pieśni znakomicie wykonane przez chór z kunsztownym akompaniamentem tabli, harfy, gitary akustycznej. Muzyka, która poprawia nastrój, łagodzi cierpienie i przyspiesza leczenie.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/from_the_goddess/2.mp3{/play}2. O Great Spirit 28:53

Powszechnie znana pieśń sanskrycka po mistrzowsku wykonana przez profesjonalny chór. Łączy majestatyczność, wzniosłość z kojącym, subtelnym brzmieniem. Wybitnie lecznicza muzyka, bardzo często wykorzystywana do Reiki i innych praktyk terapeutycznych. Dostarcza wyjątkowo przyjemnych wrażeń estetycznych.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/om_namaha_shivaya/1.mp3{/play}1. Om Namaha Shivaya 43:63

Zbiór pięknych, inspirujących pieśni leczenia. Łagodnie powtarzające się frazy przemawiają do serca i wyciszają. Niektóre z nich to interpretacje znanych tekstów ,,Kompozycji wielkich osobowości, np. ,,Return Again" (Shlomo Carlebach)

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/robert_gass/songs_of_healing/3.mp3{/play}3. Return Again 4:02

Strona 1 z 2