(23.02.1944 - 29.XII.2001) niemiecki kompozytor i wizjoner, autor muzyki do filmów Wernera Herzoga. Andrzej i Mirosława spotkali go w Monachium w 1994 roku. W czasie tego spotkania uzyskali od niego licencję na kilka tytułów. Rozmowa miała bardzo serdeczny charakter.
 
Znany jest w Polsce jako twórca muzyki do filmów Wernera Herzoga, jak również jako lider grupy Popol Vuh. Urodził się w roku 1944 w Lake Constance, studiował kompozycje i grę na pianinie od 1959 do 1963 w Freiburgu i Monahium pod kierunkiem Rudolfa Hendemitha, brata słynnego Hendemitha. Był wtedy zafascynowany muzyką Mozarta. W wieku 25 lat zaczął grać na syntezatorze moog, wkrótce wraz z Holderem Trulzschem i Frankiem Fiedlerem założył sławny zespół Popol Vuh. Skierował wtedy swoje zainteresowania ku mitom Majów Rozwinął się także w buddyzmie, praktykował jogę. W swych podróżach zwiedził Afrykę, Azję Mniejszą, Indie i Nepal. W Himalajach uczył się tybetańskich śpiewów.
Dział: Oferta muzyczna

Mistyczne dzieło, w którym instrumenty akustyczne (fortepian, gitara perkusja), pojedyncze wokale i doskonały chór tworzą wrażenie poetyckiej przestrzeni. Wyraźne motywy wschodnie, melancholijna zaduma i tajemniczy nastrój średniowiecznych klasztorów kunsztownie splecione w muzyce o nowatorskim charakterze a zarazem wiernej klasycznym konwencjom.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/florian_fricke/agape_agape/5.mp3{/play}5. Love-Love 5:26

Dział: Muzyka Filmowa

Kaseta z muzyką do filmu Wernera Herzoga ?Gasherbrum ? die Leuchtende berg.? Miękko i pogodnie, niekiedy kontemplacyjne brzmiące kompozycyjna fortepian, gitary, wokal i chór. W niepowtarzalny sposób łączą elementy dawnych obrzędów mistycznych i współczesne rytmy. Są przejrzyste i bezpretensjonalnie piękne, Inspirują, napełniają pokojem i nadzieją.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/florian_fricke/spirit_of_peace/2.mp3{/play}2. Spirit of Peace 7:18

Dział: Muzyka Filmowa

Ffortepian, gitara, obój, skrzypce, tampura i sopran o miękkim brzmieniu w pełnych finezji i liryzmu impresjach mistycznych Przez melomanów uważana za perłę współczesnej muzyki kontemplacyjnej.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/florian_fricke/hosianna_mantra/3.mp3{/play}3. Hosianna - Mantra 10:16

Dział: Rozwój Duchowy

Muzyka kontemplacyjna o niezwykłej głębi, porywająca ilustracja wewnętrznej pielgrzymki i duchowej przemiany. Chór, fortepian, gitara, pojedyncze wokale, saksofon sopranowy oraz instrumenty perkusyjne po mistrzowsku łączą elementy narracji, liryzmu i mistycyzmu, filozoficzną refleksję i najwyższą ekstazę.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/florian_fricke/sei_still/1.mp3{/play}1. Wehe Khorazin 6:26

 

Muzyka do filmu Wernera Herzoga ?Aguirre? .Przestrzenna i narracyjna, w zaskakujący a zarazem w genialny sposób łączy różne style, ukazuje nowe brzmienia instrumentów. Prezentuje obfitość nastrojów i tematów, sprzyja duchowym poszukiwaniom. Jest arcydziełem, inspiracją dla wielu twórców muzyki filmowej.

{play}http://www.anandamusic.pl/mp3/florian_fricke/aguirre/1.mp3{/play}1. Aguirre I 6:17

Dział: Muzyka Filmowa